Zakres usług

ZWIERCIADŁA PARABOLICZNE I SFERYCZNE

Wykonuję zwierciadła sferyczne i paraboliczne do teleskopów  astronomicznych ( i nie tylko). Ogniskowa i średnica wg zapotrzebowania klienta.  Prace tego typu wyceniam po wcześniejszej konsultacji z zamawiającym (różny stopień trudności).  Dla orientacji podam, że zwierciadło paraboliczne o średnicy 300mm to koszt około 2200PLN.

W OFERCIE MAM TEŻ ZWIERCIADŁA OFF-AXIS.

 

NAPYLANIE NOWYCH WARSTW ODBIJAJĄCYCH

Warstwy są napylane za pomocą aparatury najnowszej generacji. Sprawność warstwy wynosi powyżej 92%, zarówno aluminium jak i zabezpieczenie parowane jest za pomocą działa elektronowego, przy jednoczesnym wspomaganiu działem jonowym. Grubość warstwy zabezpieczającej jest precyzyjnie dobrana. Równomierność pokrycia zwierciadła wynosi około 1-2 NANOMETRY. Cena pokrycia nową warstwą zwierciadeł z przedziału 150-300mm to około 230PLN.

KOLIMOWANIE/JUSTOWANIE ORAZ CZYSZCZENIE LORNETEK

Koszt kolimacji – wyjustowania lornetki, czyli usunięcie zeza wynosi około 50PLN. Cena z czyszczeniem to koszt ~80PLN. Osoby spoza Warszawy lornetkę mogą wysłać pocztą lub kurierem (po wcześniejszej konsultacji telefonicznej bądź mailowej) na adres :

Marcin Mamajek

ul. Wolęcińska 3

04-801 Warszawa

Wysyłając lornetkę należy ją starannie zabezpieczyć, do środka paczki włożyć koniecznie swój adres, telefon kontaktowy. Kartki z adresem zwrotnym znajdujące się na zewnątrz paczki często są nieczytelne lub uszkodzone, co uniemożliwia kontakt z właścicielem. NIE NAPRAWIAM CHIŃSKICH, TANICH LORNETEK.

INNE USŁUGI Z ZAKRESU SZEROKO ROZUMIANEJ OPTYKI

Proszę zadawać pytania, może będę w stanie pomóc

7 Responses to Zakres usług

 1. Jasemin says:

  Thanks for writing such an easy-to-understand arcilte on this topic.

 2. Vicki says:

  Nice blog, keep it going!

 3. April says:

  Like the blog

 4. Cześć. Na starcie pragnę pogratulować pomysłu na bloga, naprawdę miło czyta się zamieszczane tu artykuły. Nieduża liczba bloggerów poruszających się w tych klimatach tematycznych włada językiem, który potrafi przyciągnąć mnie do przeczytania i skomentowania artykułu. „Zakres usĹ‚ug | Astro-optyka” – ten napis już wzbogacił listę moich zakładek :) . Myślę, że jeszcze tu wrócę. Już od pewnego czasu planuję postawić własnego bloga i kolekcjonuję wszystkie wskazówki, które mogą mi się przydać. To, co mnie najbardziej martwi, to część techniczna i optymalizacja bloga, która ma się przyczynić do tego, żeby mój blog miał wielu odwiedzajacych.

  Życzę miłego dnia – Kornelia Kwiatkowska

  P.S. Super wygląd bloga, chciałabym mieć podobny.

 5. sarah says:

  Nice to read your blog

 6. Great blog and articles, . but I can’t see the pics on your blog, maybe it’s my browser ?.
  See ya ! :)
  ?

 7. jacek_michal says:

  Bardzo ciekawa strona. Autor nie jest zwolennikiem zazdrosnie strzezonych tajemnic optyki .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>